Společnost ARSM, s.r.o.

V čele ARSM stojí partner – Ing. Ladislav Jirka. Je auditorem s licencí Komory auditorů ČR číslo 61 z roku 1990 . Je dlouholetým členem Výboru pro auditorské zkoušky Komory auditorů ČR a členem zkušebních komisí při auditorských zkouškách. Je mimo jiné autorem metodických materiálů pro zdravotní pojišťovny a penzijní fondy. V roce 2007 publikoval v časopisu Auditor obsáhlou stať o účtování povolenek na emise skleníkových plynů. Má bohatou zkušenost s audity finančních, výrobních, cestovních, stavebních a obchodních společností. Vedl mimo jiné auditorskou skupinu při statutárních auditech zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven, Fondu národního majetku ČR, penzijních a investičních fondů, bank, nadací a družstev (včetně tří družstevních záložen) a Operátora trhu s elektřinou.

Společnost ARSM navazuje na tradici jedné z prvních auditorských společností DKM Československo, kterou v roce 1991 Ing. Ladislav Jirka založil s francouzským účetním znalcem Bernardem Kleinerem a Ing. Zdeňkem Šubrtem. S jejich podporou byly pořádány semináře francouzských teoretiků o aktuálních směrech evropského účetnictví, které byly základem vzniku současných českých účetních předpisů. Po přistoupení renomované francouzské auditorské firmy SALUSTRO REYDEL došlo ke změně názvu na RSM SALUSTRO REYDEL ČR.

Společnost RSM SALUSTRO REYDEL ČR zaměstnávala v říjnu 2005 50 pracovníků (z toho 7 auditorů). Dlouhodobě byla uváděna v přehledech Komory auditorů ČR na 8. místě v žebříčku největších auditorských firem v České republice. Byla členem mezinárodní sítě auditorských a účetních firem RSM International, uváděné ve světových přehledech na 7. příčce.

Vzhledem k tomu, že společnost SALUSTRO REYDEL ve Francii fúzovala se společností KPMG a vedoucí pracoviště (Bernard Kleiner) orientovaného na francouzské klienty vyhrál výběrové řízení na významnou pozici ve státních službách Francouské republiky, bylo uvedené pracoviště převedeno do KPMG ČR. Ostatní pracoviště byla spolu se zaměstnanci převedena do ARSM, s.r.o. (původně sesterské firmy Účetní expert).

V současnosti se firma ARSM, s.r.o. řadí mezi menší auditorské společnosti se specializací na audit družstevní záložny (neboli spořitelní a úvěrní družstvo, kampelička), audit zdravotní pojišťovny a audit obchodní i výrobní společnosti.

Více o naší společnosti se dozvíte v dokumentu Informace o společnosti ARSM, s.r.o.

Copyright © 2014 ARSM, s.r.o.